Hakkımda

Koç Üniversitesi Psikoloji ve İşletme bölümlerini eş zamanlı olarak başarı bursu ile bitirdikten sonra, Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programından “Sınav kaygısı ve Grup Terapisi” konulu proje ile bölüm birincisi olarak mezun oldum. Türkiye’nin en iyi klinisyenlerinden eğitim alabilme şansını yakalayabilmek benim için unutulmaz bir deneyim oldu.

Koç Üniversitesi’nde lisans eğitimimi alırken Prof. Dr. Yankı Yazgan – Güzel Günler Kliniği’nde, Amerikan Hastanesi Çocuk Psikolojisi Bölümü’nde, Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Bölümü’nde ve Marmara Üniversitesi Hastanesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde benim için çok kıymetli ve öğretici stajlar yaptım.

Ayrıca lisans eğitimim devam ederken, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve Michigan Üniversitesi ile eş zamanlı olarak yürütülen “Zihinsel Kapasiteyi Geliştirme Projesi” nde proje asistanlığı ve yüksek lisans eğitimim sırasında Tübitak Proje Asistanlığı (Dr. Müjgan İnözü ve Yard. Doç. Dr. Ekin Eremsoy’un yürüttüğü Tiksinme ve Obsesif Kompülsif Bozukluk Projesi) yaptım. Bunlara ek olarak, Doğuş Üniversitesi Psikoloji Eğitim Merkezi’nde (DÜPEM) bireysel, ergen ve çocuklarla canlı süpervizyon eşliğinde psikoterapi çalışmaları ve psikolojik değerlendirme uygulamaları yapma imkanına sahip oldum.

MMPI, TAT, WISC-R, Bender-Gestalt Görsel Motor Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi, İnsan ve Aile Çizimi, Ağaç ve Ev Çizimi, Çocuk Değerlendirme Testleri, RORSCHACH: Bütünleyici Sistem (Exner) gibi testlerin uygulama ve değerlendirme eğitimlerini aldım.

Bir süre İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Psikolojik Destek Birimi’nde uzman psikolog olarak çalıştım ve bu süreçte üniversite öğrencilerine, akademik ve idari kadroya psikoterapi hizmeti verdim. Eş zamanlı olarak İstanbul Tıp Merkezi’nde yarı zamanlı klinik psikolog olarak çalıştım. Meslek hayatıma 2014 Aralık ayından bu yana Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde klinik psikolog olarak devam etmekteyim.